Kategoria: Media o nas

Media piszą o nas, naszych zawodnikach i sprawach nas dotyczących

TVP ABC Masz wiadomość odc.17 – 31.01.2015

W TVP ABC w programie „Masz wiadomość”, prowadzonym przez dzieci dla dzieci można było zobaczyć mały fragment o szachach (10:50-14:15 audycji). W programie wzięli udział juniorzy mazowieckich klubów, między innymi Bartek z UKS SP 321 Warszawa-Bemowo. Nagranie odbyło się w siedzibie Polskiego Związku Szachowego w Warszawie.

Program można obejrzeć na stronach TVP ABC Masz Wiadomość odcinek 17 oraz w rozwinięciu wiadomości… (więcej…)

Ocena startu w MEJ przez zarząd PZSzach – 14.12.2014

W grudniu podczas zebrania zarządu PZSzach dokonano oceny startów reprezentantów Polski m.in. podczas Mistrzostw Europy Juniorów 2014. Protokół z zebrania jest dostępny na stronie PZSzach.

(…)

9. Ocena startów.

(…)

c. MEJ – A. Modzelan, A. Matusiak, P. Murdzia, M. Bartel

Wiceprezes Andrzej Modzelan omówił wyniki Mistrzostw Europy Juniorów, które odbyły się w Batumi. Jedyny medal wywalczył Mikołaj Tomczak , zdobywając trzecie miejsce w grupie do lat 16. Ogromny talent i świetny sportowy charakter pokazała Martyna Wikar, grająca w grupie do lat 10, która podzieliła 2-7 miejsce, zajmując czwartą lokatę. Andrzej Modzelan podkreślił, że jest to zawodniczka bardzo chwalona przez trenerów Akademii Szachowej. W grupie do lat 8 znakomicie zagrali Bartosz Fiszer i Jakub Chyży, którzy zajęli 4 i 5 miejsce. Trzeba podkreślić, że Bartosz Fiszer ma zaledwie siedem lat i startował jako przedstawiciel młodszego rocznika, co w tym wieku ma bardzo duże znaczenie. Należy także pochwalić dobrą grę Radosława Psyka, który zajął piątą lokatę w grupie do lat 12.

Rozczarowaniem był występ Radka Gajka, także dlatego, iż jako jedyny oddał walkower wskutek nieprzestawienia czasu. Jego gra niestety również była nienajlepsza. Także w przypadku Marioli Woźniak oczekiwania były większe.

(…)

XXV Cracovia’2014 Grupa C – 27.12.2014-04.01.2015

XXV Międzynarodowy Festiwal Szachowy CRACOVIA’2014 Grupa C (w ramach GP AMATORÓW 2014) . Turniej z tempem 90’/40 + 30′ + 30” na ruch na dystansie 9 rund. Sędzią głównym festiwalu był IA Andrzej Irlik.
W grupie C (ranking FIDE < 1800) uczestniczyło 128 zawodników.
UKS SP 321 reprezentował:
39. Szymon Poziomkowski (47 nr startowy), 5 pkt. z 9 partii, Ru=1920, ELO Chg=+0.73, uzyskał III klasę sportową.

Turniej pomimo, że rozgrywany w grupie C był trudny (tak komentowali niektórzy zawodnicy, którzy w tej grupie grali – trudno było wg nich znaleźć różnicę pomiędzy gr. B a C tego festiwalu). Przeciwnicy Szymona w swoich karierach posiadali niejednokrotnie rankingi powyżej 2000 a nawet 2100 ELO, niektórzy aktualnie posiadali rankingi powyżej 1800 ELO ! Partie były bardzo długie i zacięte, np. czwarta partia Szymona trwała najdłużej na turnieju Cracovia w tym dniu (grupy: B i A – arcymistrzowska już dawno skończyły, gdy Szymon jeszcze walczył). Skończył po ponad 5,5 godzinnych bojach – kolacja dla niego była wówczas (po osobistym „telefonie” Pana J.Kusiny – organizatora turnieju  pozostawiona na recepcji…

Informacja o cyklu GP AMATORÓW 2014 na stronie PZSzach
galeria zdjęć