Igrzyska Szkolne w szachach – 18-25.10.2015

Polski Związek Szachowy w dniach 18-25 października w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Drzonkowie zorganizował Igrzyska Szkolne w Szachach. W Igrzyskach udział wzięli najlepsi zawodnicy Turnieju Finałowego Edukacja przez Szachy w Szkole, który odbył się na Stadionie Narodowym, zwycięzcy Igrzysk Szkolnych Szkół Podstawowych oraz czołowi zawodnicy Mistrzostw Polski do lat 10 i 12. Udział w Igrzyskach był bezpłatny.

Do Drzonkowa przyjechało ponad 100 dzieci ze wszystkich województw w kraju. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach: A – większość zawodników posiadało ranking międzynarodowy FIDE oraz B – zawodnicy bez rankingu FIDE. Oprócz udziału w turnieju szachowym dzieci miały możliwość aktywnego spędzania czasu na basenie, boisku czy hali sportowej oraz integracji z rówieśnikami.

Klub w Igrzyskach Szkolnych reprezentowali:

Turniej A. 58 uczestników.
33. Ryszard Ćwiek, 3.5 pkt. z 7 partii, Ru=1700, ELO Chg=-12 pkt.

Turniej B. 58 uczestników.
6. Stefan Ćwiek, 5 pkt. z 7 partii, Ru=1550, wypełniona norma III kategorii

Gratulacje dla Stefana, zdobywcy III kategorii podczas turnieju ogólnopolskiego.

Print Friendly, PDF & Email