Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów Ekstraliga – 23.06-02.07.2019

W DW Globus w miejscowości Ustroń Jaszowiec odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2019 (ekstraligi i I ligi). Mistrzostwa rozegrano w systemie kołowym między 10 zespołami klubowymi z tempem P’90/40 ruchów + 30 minut + 30 sekund/ruch. Sędzią głównym był FA Bogdan Obrochta.
W rozgrywkach ekstraligi brał udział zawodnik UKS SP 321 Bartosz Fiszer w ramach wypożyczenia do klubu KS Laura Chylice. Udział Bartka był możliwy z uwagi na kolizję rozgrywek II ligi juniorów ze startem w ramach reprezentacji Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Pardubicach i Mistrzostwach Europy Juniorów w Bratysławie.

DMPJ 2019 – ekstraliga juniorów:
1. LKSz GCKiP Czarna, 17 pkt.
2. VOTUM SA Polonia Wrocław, 14 pkt.
3. KS Laura Chylice, 11 pkt.


(foto organizatora)

KS Laura Chylice wystąpił w składzie: Patryk Chylewski, Igor Kowalski, Jan Kokoszczyński, Bartosz Fiszer, Artur Grządka, Tadeusz Rylski, Pola Mościcka, Weronika Zabrzańska. Trenerzy: Bartosz Soćko i Maciej Nurkiewicz.

Wraz z zespołem KS Laura Chylice Bartek zdobył brązowy medal DMPJ 2019, indywidualnie zajął 2 miejsce na 3 szachownicy.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 facebook (informacje, zdjęcia, filmy)
serwis turniejowy
transmisje w serwisie szachy.online
informacja na stronie PZSzach

Print Friendly, PDF & Email