Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich – 07.12.2013

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich 2013.

Podsumowanie mistrzostw na stronach PZSzach

Podsumowanie wyników reprezentacji SP321 i galeria w rozwinięciu…

SP 321 w Mistrzostwach Mazowsza reprezentowały dwa zespoły:

Zespół 1:

Szymon Poziomkowski, kat. II+, 2003, kl. 5 E
Jan Wojnowski, kat. II, 2003, kl. 5 C
Igor Kartasiewicz, kat. III, 2004, kl. 3 E
Emilia Pawłowska, kat. III, 2005, kl. 3 B

Zespół 2:

Jakub Fiszer, kat. III, 2004, kl. 3 H
Bartosz Fiszer, kat. III, 2007, kl. 02
Michał Orzechowski, kat. IV, 2006, kl. 2 C
Dominika Olszewska, kat. IV, 2003, kl. 5 D

Zespoły w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsce:

4. SP 321 Bemowo dr.1, 21.5 pkt. z 32 pkt. (1.5 punktu straty do 1 miejsca)
8. SP 321 Bemowo dr.2, 19.5 pkt.

Walka była bardzo wyrównana. Nasz pierwszy zespół przed ostatnią rundą był ex aequo na pierwszym miejscu. Niestety w ostatnim spotkaniu zaliczył jedyną przegraną w całym turnieju 1.5 – 2.5 pkt. (tylko 1 punktem) z zespołem SP 12 Otwock i spadł na 4 miejsce. O bardzo wyrównanym poziomie niech świadczy to, iż pierwsze 4 zespoły różni zaledwie 1,5 pkt. Nasz zespół nr 1 zremisował ze zwycięzcą SP 4 Ursus i wygrał z drugą SP 11 Ursus.
Szymon Poziomkowski grając na 1 szachownicy osiągnął najwyższy ranking uzyskany Ru=2001 w turnieju.

Zespół nr 2 zagrał bardzo dobrze. Osiągając 8 miejsce w klasyfikacji wyprzedził wiele zespołów podstawowych. Był jedynym drugim składem w pierwszej dziesiątce drużyn. Ich drogę w turnieju można opisać „do nieba, do piekła i z powrotem”. Najpierw wspinali się od 11 stołu, aż do 3 i po wielkiej przegranej spadli na 12 stół, by dojść ponownie aż do stołu 4, dwukrotnie na nim broniąc pozycji remisami. Każdy z zawodników dał z siebie wszystko. Jako zespół o rankingu 1463 o jedno miejsce zostali wyprzedzeni przez zespół SP Wiązowna (1450) tylko dzięki niepokonanemu liderowi tej drużyny (decydowała pozycja na 1 szachownicy, ponieważ wynik bezpośredniego spotkania był remisowy). W ostatniej rundzie w dramatycznej sytuacji wybronił pozycję drużyny Kuba wygrywając z Jackiem Rakiem z SP Stowarzyszenie Sternik dr 1.

W tym roku drużyna SP 321 otarła się o podium. Nadto dwa zespoły znalazły się w pierwszej dziesiątce turnieju. Indywidualnie Bartosz Fiszer zdobył medal srebrny (II miejsce) na 2 szachownicy osiągając wynik 7 z 8 punktów. Miejsce na podium spośród wielu zawodników z 7 punktami (pierwsza piątka) zapewniła mu bardzo wysoka pozycja drużyny.

Print Friendly, PDF & Email