Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych 2016 – 19.11.2016

Szkoła Podstawowa 321 Warszawa-Bemowo
Mistrzem w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych
w szachach szybkich

 

indywidualnie
Jakub Fiszer srebro na 2 szachownicy
Emilia Pawłowska brąz na 4 szachownicy
Mateusz Iwanicki brąz na 3 szachownicy

W hali sportowej gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej odbyły się tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich 2016. W rozgrywkach wzięły udział 94 zespoły, 415 zawodników. Rozgrywki czteroosobowych drużyn (3 szachownice open + 1 dziewczęca) odbywały się z tempem P’15 na dystansie 8 rund. Sędzią głównym mistrzostw była IA Agnieszka Brustman.

Zwycięzcy Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych 2016:
1. SP 321 Warszawa – Bemowo, 27.5 pkt.
2. SP Stowarzyszenie Sternik Warszawa, 22.5 pkt.
3. SP 4 Warszawa – Ursus, 22 pkt.

W mistrzostwach klub UKS SP 321 Warszawa-Bemowo wystawił trzy zespoły reprezentujące SP 321 Warszawa (skład według szachownic):
Zespół 1: Bartosz Fiszer 3a, Jakub Fiszer 6h, Igor Kartasiewicz 6a, Emilia Pawłowska 6b
Zespół 2: Jan Drużdżel 3a, Michał Iwanicki 4b, Mateusz Iwanicki 2f, Helena Klepacz 2d
Zespół 3: Jakub Trzoch 3a, Marcin Iwanicki 2f, Kamil Kuczewski 2g, Lucyna Gawrońska 1b

Trójka zawodników pierwszego zespołu brała udział w poprzednich DMM SP 2015 (w składzie 1 zespołu). Wówczas zespół pierwszy zdobył wicemistrzostwo Mazowsza. W bieżących mistrzostwach na trzeciej szachownicy wystąpił Igor Kartasiewicz wracając w dobrym stylu do gry turniejowej. Nie jest łatwe granie jako lider, ale zawodnicy pierwszego zespołu w pełni unieśli ciężar rozgrywek. Wygrali siedem z ośmiu spotkań, tylko jedno remisując. To daje 15 z 16 punktów meczowych. W rozgrywkach DMM klasyfikacje prowadzi się jednak według małych punktów, których zespół uzbierał aż 27.5. Dodatkowo indywidualnie na szachownicy drugiej Jakub Fiszer zdobył srebro, a na szachownicy czwartej (żeńskiej) brązowy medal zdobyła Emilia Pawłowska.

Zespół drugi i trzeci zaskoczyły bardzo dobrą grą.

Zespół drugi zajął bardzo wysokie 11 miejsce wygrywając trzy, remisując cztery i przegrywając tylko jedno spotkanie. Uzbierali 19.5 punktu i 10 punktów meczowych. To najlepszy wynik spośród drugich zespołów w mistrzostwach. Potwierdzeniem bardzo dobrej gry zespołu było zdobycie przez Mateusza Iwanickiego indywidualnie brązowego medalu na trzeciej szachownicy.

Zespół trzeci, w którego składzie byli najmłodsi zawodnicy zajął 34 miejsce zdobywając 17 punktów i 10 punktów meczowych. Na czwartej desce zadebiutowała najmłodsza nasza zawodniczka Lucyna Gawrońska. To był jej drugi turniej w życiu, w którym zdobyła 1 punkt z gry, a drugi z walkowera. Oczywiście tradycji stało się zadość i trzeci zespół był najlepszy spośród dziewięciu drużyn trzecich (następny był 13 miejsc dalej). W zespole trzecim najbardziej wyróżnił się Kamil Kuczewski zajmując 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej na szachownicy 3.

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych przyniosły wiele emocji i największe osiągnięcie zespołu SP 321 w historii rozgrywek szachowych. Po dwóch latach w których SP 321 była wicemistrzem wreszcie zespół sięgnął po najwyższe trofeum.

galeria zdjęć z mistrzostw
relacja z DMM Szkół w Wiadomościach Sportowych TVP Warszawa (od 5 minuty)
Historia: DMM SP 2015, DMM SP 2014DMM SP 2013

Print Friendly, PDF & Email