Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych 2015 – 21.11.2015

Szkoła Podstawowa 321 Warszawa-Bemowo
Wicemistrzem w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza Szkół Podstawowych
w szachach szybkich

W hali sportowej gimnazjum nr 119 w Warszawie-Wesołej odbyły się tegoroczne Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w szachach szybkich. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 92 zespoły, 390 zawodników z całego Mazowsza. Rozgrywki czteroosobowych drużyn (3 szachownice open + 1 dziewczęca) odbywały się z tempem P’15 na dystansie 8 rund. Sędzią głównym mistrzostw była IA Agnieszka Brustman.

Zwycięzcy Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych:
1. SP 4 Warszawa – Ursus, 25 pkt.
2. SP 321 Warszawa – Bemowo, 24 pkt.
3. SP Stowarzyszenie Sternik Warszawa, 21.5 pkt.

W mistrzostwach klub UKS SP 321 Warszawa-Bemowo wystawił dwa zespoły reprezentujące SP 321 Warszawa (skład według szachownic):
Zespół 1: Bartosz Fiszer 2a, Jakub Fiszer 5h, Michał Orzechowski 4c, Emilia Pawłowska 5b
Zespół 2: Jan Drużdżel 2a, Jakub Trzoch 2a, Jan Jałoszyński 2e, Helena Klepacz 1d

Zawodnicy pierwszego zespołu brali udział w poprzednich DMM SP 2014 (w składzie 1 i 2 zespołu). Wówczas zespół 1 zdobył wicemistrzostwo Mazowsza. Po stracie dwóch najlepszych zawodników (Szymon i Janek ukończyli szkołę podstawową) nie liczyliśmy na podium. To co się działo na szachownicach zupełnie wszystkich zaskoczyło. Do ostatniej rundy zespół walczył o najlepszą pozycję, kończąc mistrzostwa na znakomitym drugim miejscu.

Zupełnie inne cele postawiliśmy zawodnikom drugiego zespołu. Chłopcy: Janek,  Kuba i Janek (wszyscy z rocznika 2007) i Helenka (2008) po raz pierwszy brali udział w rozgrywkach drużynowych. Po raz drugi brali udział w tak dużym turnieju. Celem była dobra zabawa. Nie umniejszając celu sportowego rozgrywek drużyna miała się zintegrować, zobaczyć że szachy są świetną rozrywką nie tylko indywidualną. Znaleźć zaufanie w zespole. Czy cele zostały osiągnięte? Na to mogą odpowiedziec tylko sami zawodnicy. Drużyna druga ostatecznie zajęła 72 miejsce.

galeria zdjęć z mistrzostw
relacja z DMM Szkół w Wiadomościach Sportowych TVP Warszawa (od 3 minuty)
Historia: DMM SP 2014, DMM SP 2013

Print Friendly, PDF & Email